Pytanie o możliwość tworzenia napisów w kształcie koła towarzyszy nam w Canvastycznie od początków istnienia, a nawet dłużej! Funkcja ta jest niezbędna do stworzenia projektów różnego rodzaju logotypów, odznak czy pieczątek. Do tej pory, dla każdy kto tworzy grafiki będąc amatorem, aby uzyskać napis po kole miał trzy możliwości:

1. W Canvie – ręcznie ustawiać każdą jedną literę w maksymalnym przybliżeniu ekranu – rozwiązanie bardzo czasochłonne, wymagające cierpliwości, a efekt mimo wszystko daleki od zadowolenia, jak na pokłady włożonej pracy.

2. Skorzystać z zewnętrznej aplikacji do „zakręcania tekstu” typu MockoFUN – konieczność rejestracji kolejnego konta, zapoznania się z instrukcją itd.

3. Stworzyć napis w innym programie typu Photoshop, CorelDraw, Inkscape, Photopea czy Gimp – każdy kto próbował wie z czym to się wiąże, nauka funkcji programu i czasem żmudny proces dopasowania napisu do ścieżki.

Od dziś to wszystko przechodzi do historii, bo właśnie Canva wprowadziła przełomową i bardzo długo oczekiwaną funkcję tworzenia napisów po kole! W Canvastycznie z radością informujemy Was o tej funkcji i przedstawiamy instrukcję – napis po kole w Canvie w 5 krokach!

1. STWÓRZ NAPIS – w wybranym formacie projektu, stwórz napis. Dopasuj jego czcionkę i rozmiar. Jeśli napis na być stworzony wewnątrz koła, ramki lub na zewnątrz obiektu, dodaj obiekt kolisty do którego chcesz go dopasować.

2. WYBIERZ FUNKCJĘ EFEKTY – na górnym pasku pracy z projektem wybierz funkcję efekty. Wybór tej funkcji rozwinie w lewym pasku menu efektów tekstowych. 

  • 3. SKORZYSTAJ Z CURVE – spośród dostępnych w lewym menu efektów wybierz Curve – Zakrzyw. Napis automatycznie po wybraniu tej funkcji zakrzywi się do kształtu koła.

4. DOPASUJ ZAKRZYWIENIE – po wyborze efektu Curve – Zakrzyw pod spodem pojawi się pasek dopasowania zakrzywienia. Napis zakrzywiony może być do dołu lub do góry. Suwakiem zwiększysz lub zmniejszysz kąt rozbicia napisu. 

5 DOPASUJ NAPIS DO ŚCIEŻKI – ustaw napis względem swojej ścieżki (koła, ramki, obiektu) wokół którego ma się znaleźć. Możesz powiększyć i pomniejszyć napis łapiąc i rozciągając jego rogi. 

Gratulacje!!! Stworzyliśmy właśnie efekt, który do tej pory powodował rwanie włosów i lawinę niecenzuralnych słów. 

Poniżej znajdziesz video tutorial, w którym raz jeszcze przeprowadzamy Cię przez cały proces. Miłego oglądania! 

* Canva Cię zainteresowała i chcesz poznać jej bogate możliwości?*

Zapraszamy Cię do skorzystania z naszych kursów online w których zdradzamy wszystkie tajemnice tworzenia ciekawych projektów: