
Cyfrowych porządków ciąg dalszy…
Teraz kiedy już wiemy co będziemy porządkować, nasze komputery i laptopy są ogarnięte, pulpit zachwyca nową tapetą w formie organizera, możemy przejść dalej. Rozpoczynamy z nim każdy swój dzień, jest zazwyczaj ostatnim przedmiotem, który trzymamy w rękach przed snem. Sięgamy po niego już nawet kilkaset razy dziennie, można śmiało powiedzieć że stał się naszą trzecią ręką i trzecim okiem na świat – nasz telefon.
Porządek w telefonie i dobra ogranizacja jego wnętrza to nie lada wyzwanie. Tworzymy dziennie dziesiątki zdjęć, plików, notatek, pobieramy pliki, dodajemy kontakty, prowadzimy rozmowy te głosowe i tekstowe. Generujemy tony danych. Jednak nasze urządzenia mają granicę…ile razy zdarzyło Ci się zobaczyć komunikat „pamięć urządzenia pełna”! Kontynuując cykl dotyczący cyfrowych porządków, przygotowałyśmy listę 20 punktów o które warto zadbać w ich ramach. Poniżej znajdziesz checklistę do pobranie oraz krótkie rozwinięcie.
Wygląd i nawigacja

Powiadomienia i aplikacje

Multimedia – zmora każdego użytkownika
Aplikacje okiełznane. To była rozgrzewka przed daniem głównym. Otóż z multimediami – zdjęciami, filmami, plikami już tak łatwo nie będzie. A to na nie przyszedł właśnie czas, na usunięcie wszelkich duplikatów i niepotrzebnych plików. To z kolei oznacza kilka godzin przeglądania zdjęć…wspaniała wizja. Otóż mamy tutaj pewną sugestię, istnieją aplikacje i programy które pomogą Ci usunąć zduplikowane i podobne zdjęcia. Jedną z nich polecamy w pliku checklisty, którą możesz pobrać poniżej. Sprawdź czy Tobie również pomoże. Resztę faktycznie trzeba przejrzeć i posegregować do odpowiednich folderów. Zaglądamy więc do folderu galeria i każdego podfolderu, który tam powstał. Niektóre pliki można z powodzeniem wysłać do folderów w chmurze a pozostawić na urządzeniu tylko te, które są nam na nim niezbędne.
Wiadomości i kontakty
Tym sposobem dotrzesz do wyspy zwanej komunikatory i czaty. Tam też konieczny jest porządek. Nie widzę większego sensu w przechowywaniu dziesiątek konwersacji – a generujemy ich naprawdę sporo. O ile zdjęcia i filmy to pamiątki, do konwersacji wracamy raczej sporadycznie. Do niektórych nawet nie warto powracać…dla własnego dobra. Na koniec pamiętaj aby wykonać kopię zapasową…taki tam szczegół.